3 הדברים שהכי משפיעים על ההתנהלות הכלכלית שלנו

בחיים, במיוחד בגיל הנוער, יש כל מיני גורמים שמשפיעים על ההחלטות הכלכליות שלכם.
בבלוג הזה ריכזנו לכם את שלושת הדברים שהכי משפיעים על ההתנהלות הכלכלית שלכם.

1.קניית "אגו"

מי מאיתנו לא הגיע למצב שהוא רואה את החברים שלו נועלים נעליי נייק חדשות, לובשים בגדים של מותגים יקרים ורצה להיות חלק מכולם?

לרוב, לראות את הסביבה שלנו מסתובבת עם כל מיני מותגים יקרים תגרום גם לנו לרצות וגם לקנות בסופו של דבר את אותם המותגים כדי להרגיש חלק.

אבל בפועל, אין באמת סיבה אמיתית למחירים הגבוהים של המותגים האלה, ולכן גם לקנות אותם במחירים קיצוניים יכולה להיות טעות, במיוחד אם אתם קונים רק בגלל שלחברים שלכם יש.

אנחנו ממליצים להימנע מקניה מופרזת של מותגים שונים, ואין שום בעיה בלקנות בגדים או נעליים או כל דבר אחר מחברה שלא בהכרח נחשבת מותג.

2. יציאות

רוב בני הנוער רק מחכים לסופי שבוע כדי לצאת עם החברים לסרט, מסיבה או איזו מסעדה טובה…

אבל לצערנו, רוב היציאות מלוות גם במחירים שלפעמים יכולים להיות גדולים ומשמעותיים ביחס לכמה כסף פנוי ותקציב יש לנו לבילויים.

הרצון לצאת עם חברים ולהנות הוא רצון בסדר לגמרי, אבל שימו לב שלא כל יציאה חייבת לעלות כסף (או לפחות הרבה כסף).

לדוגמה, במקום לצאת למסעדה, אפשר להכין ארוחת ערב ביחד כל החברים ובסוף כמובן גם לאכול את מה שהכנתם.

אולי לא יצא יותר טעים, אבל בוודאות יצא יותר זול (ואם אתם נהנים מהחוויה והדרך, כנראה שגם הרבה יותר כיף).

או במקום לצאת לקולנוע, לארגן ערב סרט מסודר עם כל החברים, לדאוג לחטיפים ופופקורן (מי שאוהב), מקום נוח לשבת, טלוויזיה / מקרן ותהנו לא פחות מסרט בקלונוע, ואולי אפילו יותר כי זה רק אתם והחבורה.

חפשו כל מיני פתרונות יצירתיים ודברים שאתם יכולים לעשות ושלא יכאיבו לכם בכיס לאחר מכן.

3. הרצון להשתדרג

כמעט לכולנו, כשאנחנו שומעים על איזה חבר שקנה את האייפון החדש שיצא, או אם אתם בגיל רישיון אז על ההוא שקנה רכב חדש מהחברה, מדגדג לנו קצת הרצון גם להחזיק במשהו חדש, לפעמים עד שאנחנו מתחילים לא להעריך את מה שיש לנו עכשיו ולהחליף רק מההתלהבות של ה"חדש".

חשוב מאוד ברגעים כאלה לקחת נשימה עמוקה, לא להתלהב ממה שנוצץ וחדש, ולחשוב טוב אם מה שיש לנו היום עושה את העבודה שהוא צריך לעשות או שבאמת יש צורך לשדרג.

אנחנו יודעים שבמקרים כאלה יש איזו נטייה לנסות להצדיק כמה שיותר את השדרוג וקניית חדש, אבל חשוב שברגעים כאלה תגלו אחראיות על עצמכם והכלכלה שלכם, ותסתכלו על העובדות והמציאות כמו שהיא ולא לנסות להמציא בעיות או צרכים שאתם לא באמת צריכים.

ויותר מזה, אנחנו ממליצים לחכות כמה שבועות לפני שאנחנו מגיעים להחלטה לקנות, ולראות אם גם אחרי כמה שבועות אנחנו עדיין מרגישים בצורך להחליף או שברגע שירדה ההתלהבות ירד גם ה"צורך" בחדש.

תזכרו גם שלכל דבר חדש, יש גם מחיר של חדש. תחשבו פעמיים אם הקניה שבוערת לכם עכשיו היא משהו שאתם יכולים להרשות לעצמכם מבלי להיפגע כלכלית מכך.

אם לסכם את כל הבלוג הזה, למדנו היום מה הם הגורמים המרכזיים שגורמים לנו להתנהלות מסוימת עם הכסף שלנו, ממה כדי להימנע ולהיזהר ומה אפשר לעשות במקום.

כמובן שיש עוד הרבה השפעות שונות על ההתנהלות הכלכלית שלנו, אבל רובם חוזרים על אחד משלושת העקרונות למעלה.

עד הפעם הבאה.

תוכן עניינים

הפוסטים האחרונים שלנו

מה זה "תשלומים" ולמה משתמשים בהם

מה זה "תשלומים" ולמה משתמשים בהם? נושא בוער בעולם הפיננסי וביחסינו עם כסף הוא עניין התשלומים, אנחנו, כבני נוער בעולם המודרני, פחות נחשפים למושג הזה,

איך עובד שוק ההון ומהן מניות?

במציאות של היום, כאשר המחירים לא מפסיקים לעלות, יוקר המחיה משפיע ומכביד על הקניות שאתם עושים כבני נוער. החל מיציאות עם חברים, שיעורי נהיגה, ואפילו

נגישות